Egeli Ortopedi

  
 
Ara ve Bul:
Gelişmiş ürün arama
   

    
   Sepet BOŞ
    Sepetim    Kasa 
    

  CEFAR REHAB 2PRO

thumbnail_cefar rehab 2pro.jpg
Büyük Resim GösterBüyük Resim Göster
    
CEFAR REHAB 2PRO

Detaylı Bilgiler İçin Ürün Adına Tıklayınız...

 

CEFAR REHAB 2 PRO taşınabilir olma özelliği ile evde yada klinik ortamlarda kullanılabilecek bir cihazdır. Cihazın hafızasında tedavi etmekte olduğunuz pek çok hastlıkta kullanabileceğiniz 25 adet NMES 5 adet TENS programı mevcuttur. Bu cihazın benzerlerine göre en önemli üstünlüğü motor öğrenme ve zamanlama fonksiyonlarını çalışabilmeye imkan vermesidir bu özelliğe ek olarak cihazda agonist antagonit değişimli program ile masaj ve soğuma programı da mevcuttur. Bu özelliklerinin yanı sıra boş bulunana 7 program hafızasına atım süresi, frekans ve uygulama süresi gibi parametreleri isteklerinize uygun şekilde ayarlayabilir, kendi programlarınızı da oluşturabilirsiniz. CEFAR REHAB 2 PRO'da iki kanal birbiri ile aynı program üzerinden işlem yapacak şekilde çalışmaktadır.Cihazla birlikte verilen Klinik Kullanım Kılavuzu farklı tedavi şekilleri ve bu tedavi şekilleri için önerilmiş programları içermektedir. Elle kontrol kumandası ile akımın geliş anı ve süresini manuel olarka belirlemek mümkündür.Cihazın ne kadar süre ile kullanıldığı kayıt altına alınmaktadır.

CEFAR REHAB 2 PRO ile son derece esnek rehabilitasyon programları hazırlayabilirsiniz. Cihazı hem NMES-nöromüsküler elektrik stimülasyonu- hemde TENS-transkutanöz elektriksel sinir stimülasyonu- uygulamaları için kullanabilirsiniz. Klinikte kullanabilir yada hastanızın evinde kullanması amacıyla önerebilirsiniz.Stimülasyonu elle kontrol kumandasını kullanarak yada zaman ayarlarını düzenleyerek yapabilirsiniz. Cihazın hafızasında hazır bulunana 30 programdan birini seçin yada kendi programınızı yaratın. Bu derece esneklik sağlayan bir cihaz elektroterapi ile diğer tedavileri rahatlıkla kombine etmenize imkan sağlar.
NMES ve TENS
CEFAR REHAB 2 PRO size iki öneli avantaj sağlamaktadır, bunlardan ilki ağrı tedavisinde TENS'i, kas stimülasyonunda ise NMES'i uygulama imkanı sağlamasıdır diğeri ise hastanızın rahatlıkla kullanabileceği şekilde dizayn eilmiş olmasıdır. CEFAR REHAb PRO 2 sizin için maliyet etkinlik bakımından oldukça ekonomik bir seçenektir.
Endikasyonlara yönelik olarak hazırlanmış klinik kılavuz.
CEFAR REHAB 2 PRO ile hastanız için doğru TENS yada NMES uygulamasını seçmek oldukça kolaydır. Hastanın endikasyonuna klinik kılavuzdan baktığınızda hangi tedavi seçeneklerinin mümkün olduğunu, elektrot yerleşim yerlerini ve tedavi şekli ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür.Klinik kılavuz fizyoterapistler tarafından hazırlanmış olup klinik ortamda en sık karşılaşacağınız durumları kapsamaktadır.
Kontraksiyon zamanını tümüyle siz kontrol edebilirsiniz,
With the CEFAR REHAB 2 PRO ile çalışmasını istediğiniz bir kasta hangi anda kontraksiyon oluşacağına karar vermek sizin elinizdedir.El kontrol kumandası ile kasın ne zaman ve ne kadar süre ile kasılacağını kontrol edebilirsiniz.Kontrol düğmesine ilk bastığınızda "ramp-up" zamanı ile akım verilir tekrar bastığınızda ise "ramp down" zamanı ile birlikte akım şiddeti sıfıra doğru iner.
Tedavinizin takibini ve kaydınız yapabilirsiniz
Hastanız cihazı evinde de rahatlıkla kullanabilir, cihaz ne kadar süre ile kullanıldığını kaydedecek böylece size hastanızın kayıtlarını takip etme imkanı verecektir.CEFAR REHAB 2 PRO cihazın kaç gün, kaç saat ve kaç dakika kullanıldığını kaydeder. hastanın önerdiğiniz tedavi biçimlerini kullanıp kullanamadığını takip ederek vereceğiniz eğitimi yölnendirebilir yada hastanızın tedaviye aktif olarak katılmasını sağlayabilirsiniz.
Hastaya özgü tedavi
CEFAR REHAB 2 PRO'da bulunan 25 NMES programı ile 5 TENS programı sayesinde sıklıkla karşılaştığınız pek çok problemi tedavi edebilirsiniz. Bunların dışında cihazın hafızasında yer alan 7 adet boş birime, belirli parametreleri ayarlayarak oluşturduğunuz kendi programlarınızı da ekleyebilirsinzi. Akım şiddeti ayarlamada, düğmeye her basışınızda 0.5 mA şiddetinde artış yada azalma oluşacaktır.CEFAR REHAB 2 PRO taşınabilir özellikte olup evde ve klinike rahatlıkla kullanım imkanı sağlar. Kemer klipsi sayesinde hasta tedavi süresince ellerini serbestçe kullanabilir. Otomatik tuş kilidi sayesinde akım şiddeti ayarladığınız noktada kalacak ve kontrolsüz olarak artıp azalmayacaktır.Başka bir deyişle;CEFAR REHAB PRO 2 aktivite ile stimülasyonu kombine etmenizi sağlayacak tüm özelliklere sahiptir. CEFAR REHAB PRO2 şarjedilebilir pillerle de çalışabilmekte, ergonomik tasrımı,geniş ekran özelliği ve büyük tuş takımı ile son derece kolay bir kullanım imkanı sunmaktadır.
 
Teknik Data - CEFAR REHAB 2 PRO
 
Kanal numaraları   2
Stimülasyon Akımları/Kanal   0-100 mA
Ayarlanmış program sayısı   30 program +7 adet boş hafıza
Stimülasyon şekilleri   devamlı ve kesikli
Atım genişliği   max. 400 µs
Frekans   max. 120 Hz
Zamanlayıcı   Evet
Güç Girişi   2 adet 1.2 Voltluk AA şarjedilebilir piller yada 2 adet 1.5 Voltluk kalem piller.
Ebat (GxYxD)   53 x 120 x 33 mm 
Ağırlık   Yaklaşık 150 g


  Arkadaşına gönder
Arkadaşınızın adı:  
Arkadaşınızın e-posta'sı: *
Adınız:  
E-posta adresiniz:  
Mesajınız: *
   
  Gönder